Telefon:
+420 739 830 062
Kontaktní formulář
X

Jak si vybrat plot

Pokud si prohlížíte naše webové stránky máte za sebou pravděpodobně již rozhodování, jestli plot dřevěný, zděný, drátěný, nebo kovaný. A jsme rádi, že jste si vybrali kovaný, protože Vašemu domu dodá charizma.

Obecně řečeno, dřevěné i kované ploty mají duši a domu dodají přidanou hodnotu. U kovaného plotu máte navíc výhodu, že vydrží věky. Umíme Vám nabídnout takovou povrchovou úpravu, která je dokonce bezúdržbová.

Vyžadujete-li soukromí, jsou zděné zídky oblíbené, ale za nějakou dobu působí zevnitř poněkud klaustrofobicky a zvenku na kolem jdoucí, jakoby se za zdí skrývalo „supí hnízdo“. I zděná zídka se dá s kovaným plotem krásně kombinovat a navíc si vzájemně sluší.

U kovaného plotu můžete vystavět pouze dělicí sloupky, dělicí sloupky s nízkou podezdívkou, nebo s vyšší podezdívkou.

Běžná velikost plotového dílce je zhruba 200x80cm. Pokud se Vám kovaný plot líbí, ale chtěli byste i soukromí, je ideální vystavět zídku vyšší a mezi sloupky zasadit jen plotové dílce vysoké např. jen polovinu běžné výšky, tedy přbližně 40cm.

Jak jste určitě zjistili, výplní kovaných plotů je nespočet kombinací a i Vy budete zcela jistě stát s katalogem v ruce před svým domem a listovat a vybírat a znovu měnit. Pro radu s nejvhodnějším designem jsme Vám samozřejmě k dispozici. Většina zákazníků si vzor plotu vybere sama, někteří vyhledají naše doporučení a další si nechají svůj návrh jen zkontrolovat, že s neudělali žádnou zásadní chybu. Máme dostatek zkušeností a dokážeme Vám poradit, ať už o svém plotu máte přesnou představu, a nebo teprve hledáte inspiraci.

Kulatým vikýřům na domě sluší kulaté horní hrany plotu, atypickým domům – kostkám z dílen moderních architektů sluší zase ploty více jednoduché, bez zbytečných doplňků. Klasickým domkům s křidlicovou sedlovou střechou sluší téměř každá kombinace. Starším stavením sluší naopak zdobnější komponenty plotu a dvojitý oblouk v horní části plotu.

Spodní část plotu je spíše o praktičnosti, např. vlastníte-li psa je dobré mít v dolní části plotu dvojité tyče a u brány potom klidně i plnou spodní část.

U brány je dobré přemýšlet dopředu o automatickém systému ovládání. Dálkové ovládání Vám dennodenně ulehčí odjezd a příjezd domů. Brána může celá zajíždět podél plotu, nebo se otevírat klasicky, ale pouze stisknutím jednoho tlačítka pohodlně z Vašeho automobilu.

Věříme, že jsme Vám poskytli, alespoň malé vodítko při výběru stylu plotu. Na našem webu si můžete kombinaci plotu zvolit sami na stránce Složte si svůj plot. Pokud si nebudete moci vybrat mezi několika vybranými favority, navštívíme Vás s tištěným katalogem, s výběrem pomůžeme a přidáme praktické rady.

Ať už si vyberete jakýkoli plot, postaráme se o veškeré starosti spojené se stavbou a Vy tak můžete jen s potěšením sledovat, jak Váš dům či zahrada získávají novou elegantní tvář.